Nowy numer 07/2020 Archiwum

Jasna Góra: Procesja światła na zakończenie 40. rocznicy papieskiej pielgrzymki

Apel Jasnogórski poprowadzony przez kard. Stanisława Dziwisza, osobistego sekretarza Jana Pawła II i procesja światła pod pomnik tego największego jasnogórskiego pielgrzyma zakończyły we wtorek późnym wieczorem świętowanie 40. rocznicy przybycia do Sanktuarium w pierwszej pielgrzymce papieża z Polski.

Modlił się też za tych, którzy „podejmują trud służby i odpowiedzialności za dobro wspólne w naszej Ojczyźnie”. - Niech czynią to bezinteresownie, bez uprzedzeń i bez niechęci wobec inaczej myślących, należących do innych stronnictw. Niech szanują godność każdego człowieka. Niech w domu, któremu na imię Polska, będzie miejsce przy stole dla wszystkich, zwłaszcza dla ubogich, słabych, mniej uprzywilejowanych, a także dla tych, którzy przychodząc z daleka, pukają do naszych drzwi i proszą nieśmiało o gościnę – mówił.

Kard. Dziwisz podkreślił, że św. Jan Paweł II uczył nas postawy otwartości na inne tradycje, języki i kultury. - Niech nasze serca nie zamykają się przed nikim. Niech będą otwarte - dodał.

Purpurat prosił Panią Jasnogórską, byśmy byli „ludźmi na miarę Ewangelii Jej Syna, ludźmi zawierzenia na wzór Jana Pawła II”.

Przed Apelem pod tytułem: „Tu bije serce Narodu” odbył się wieczór z poezją Karola Wojtyły i poezją maryjną w wykonaniu Magdaleny Markiewicz, krakowskiej aktorki i wokalistki. Muzyczną oprawę tworzył Jasnogórski Chór Mieszany im. Królowej Polski.

Po wieczornej modlitwie Polaków, wierni przy śpiewie pieśni przeszli w procesji światła pod pomnik papieża z Polski na jasnogórskich wałach.

« 1 2 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama