Nowy numer 42/2020 Archiwum
 • Stanisław_Miłosz
  31.05.2019 10:25
  Kto w tym czasie był dostatecznie dojrzały, by widzieć, słyszć i czuć pamięta, że komuna rabiła wszystko, by zniechęcić do udziału w spotkaniach z papieżem Janem Pawłem. Głównie, nie mogąc wprost zabronić (bo niepolitycznie), szeptaną propagandą, ale i sugestiami "między wierszami" w prasie, radio i tv (internetu, portali, pejsbuków, tłterów i nefliksów wtedy nie było). Głównie, ale i wymyślając jakieś "niezwykle pilne prace" w zakładach pracy (a trzeba pamiętać, że w większości były "macki" Partii, "popy", "aktyw" - takie "nadkierownictwo"), byle tylko zniechęcic, utrudnić, fizycznie uniemożliwić.
  doceń 6
 • Tomaszl
  31.05.2019 12:01
  Czasy się zmieniły, żyjemy w demokratycznej, w pełni wolnej Polsce. Ale retoryka wrogów z którymi trzeba walczyć pozostała. Oczywiście tymi wrogami zawsze są owi "oni'.
  • tomak
   03.06.2019 10:42
   Komuniści byli wrogami Polski. O tym nigdy nie należy zapominać, by nie zaklamywać historii.
   doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama